www.lokada.cz
Nojbiczek © 2015
Loko Vltavín on Facebook
Dubeč vs. Loko Vltavín Praha (muži „B“) 6 : 0 19.04.2015, 17:00 hod., Dubeč
V neděli nastoupilo naše mužstvo mužů „B“ týmu na půdě v Dubči. Proti soupeři, proti kterému jsme na podzim dokázali na domácí půdě urvat tři body. Asi to nebylo vůbec jednoduché, protože se objevily absence v našem kádru. Vše bylo „korunováno“ a determinováno faktem, že souběžně hráli mistrovský zápas starší dorostenci. A pokud v podstatě v mužích hrají starší dorostenci, tak to se nedá v takovémto případě skloubit. Posily z „A“ mužstva = 0 a nemoci dělají doslova „demolici“ ve výsledcích. Vůbec nechci tvrdit, že pokud by nastala příznivá situace, že bychom vyhráli, nebo vyhráli drtivým výsledkem. Pouze hodnotím stávající stav mužů „B“. Proto také výsledný výsledek z Dubče. Přesto se domnívám, že se kluci museli rvát jako lvi. No a příště, 25.04.2015 od 14:00 hod. nás doma čeká Újezd nad Lesy.
Loko Vltavín Praha (muži „B“) vs. Dolní Chabry 1 : 5 (0:3) 11.04.2015, 14:00 hod., UMT Lokáda V sobotu na naši malou UMT zavítal jeden z předních celků 1.A třídy z Chaber. Když jsem viděl sestavu soupeře, tak jsem měl více jak velké obavy. Naši nastoupili pouze v jedenácti a to musel do hry i rezervní brankář. Soupeř nastoupil s 5-ti hráči ke střídání. No prostě hrůza a velké obavy. Přesto se naši kluci, převážně hráči staršího a mladšího dorostu, zhostili a předvedli výkon za který se vůbec nemusí stydět. Navíc si zahráli proti Vladimíru Šmicrovi, Jirkovi Trojanovi a dalším hráčům, kteří mají letité zkušenosti s daleko vyšších soutěží. Ano soupeř měl svojí kvalitou navrch. Přesto však naši kluci předvedli, že se za svůj klub dokáží a chtějí „rvát“ za každou cenu. A to je pozitivní. Znovu se budu opakovat, ale co mi ve hře našeho mužstva prostě chybělo, byla slabá podpora naši útočné řady. Míče tam prostě nechodily a pokud tam nějaký letěl, tak byl nepřesný, který sbírali soupeřovi obránci či gólman. Co jsem napočítal, tak pro útočnou formaci šly dohromady pouze 3 „rozumné“ míče. To se tam potom mohou kluci rozkrájet, ale k ničemu to nevede. Ještě jsem neviděl, že by mužstvo skórovalo hrou dozadu. Ono to prostě nejde. Sice jsme opět prohráli, ale pokud seč na to podíváme zcela objektivně, tak naši kluci odvedli dobrou práci v rámci možností. Předvedli několik dobrých kombinací a ukázali, že jim míč nedělá až takové problémy. Rozhodně nelze říci, že byli soupeřem odevzdaným. Prostě zkušenosti a především podpora ze strany našeho mužstva „A“ nám chyběla. Škoda.
text Nowedding
Braník vs. Loko Vltavín Praha (muži „B“) 5 : 0 (1:0) 04.04.2015, 16:30 hod., UMT Braník Na Braník ve třetím kole jarní části jsme zavítali s despektem. Ono to mělo opodstatnění, protože se jedná o lídra soutěže. Ma jsme navíc museli po dohadech nastoupit pouze v deseti. „Bonus“ k tomu byl, že v poli musel nastoupit brankář (Roušal) a nechť chtěl či nikoliv, musel odehrát celý zápas. První poločas to bylo jakš tak. Soupeř z Braníku měl navrch, to bezesporu. Neměl však dostatek klidu ke skórování. A pokud k tomu přidáme naše nasazení, byl výsledek pro naše mužstvo více jak příznivý. Věděli jsme však velice dobře, že to LOKO nemůže vydržet. Přesto kluci bojovali, snažili se. V naši bráně, oproti předchozímu zápasu, kraloval a až k nepříčetnosti soupeřové útočníky vyváděl VOVČUK. Sice obdržel 5 gólů, ale to co pochytal, bylo asi pro soupeře skoro frustrující. A ono to tak prostě má být. Pro mě osobně, naši hráči podali velice kvalitní výkon a vůbec nezáleží na výsledku. Prostě zápas v 10-ti odjezdili a domnívám se, že soupeře potrápili.
Loko Vltavín Praha (muži „B“) vs. Vyšehrad „B“ 1 : 5 (0:4) 28.03.2015, 14:00 hod., Lokáda Druhé mistrovské utkání v jarní části sezóny 2014/2015. Naše mužstvo „mužů B“ v tabulce beznadějně poslední. Přijel soupeř, který je více jak ambiciózní. Co byla velká radost, že jsme byli „vpuštěni“ na naši trávu. Co nás potěšilo, že si na náš zápas našli cestu také funkcionáři oddílu a především trenér mužstva „A“. Samozřejmě, že to potěší, ale nevím, nevím, zda jsme ho nějak nadchli. Naše mužstvo nastoupilo se třemi posilami z mužstva „A“. A bylo to zcela jednoznačně znát. V prvním poločase, v jejím úvodu jsme soupeře překvapili naší aktivní hrou. V prvních deseti, patnácti minutách jsme měli tři, dá se říci, jasné brankové příležitosti. No, škoda - neproměnili jsme. A tak trestal soupeř. On to měl ale usnadněno. Proč? Našimi chybami v obranné hře. Naše levá strana hořela, a to je slušné slovo. Proto jsme se nemohli ani divit, že Vyšehrad v podstatě lehce navyšoval skóre ve svůj prospěch. Herně a kombinačně to z naší strany nebylo tak špatné, ale chyby, kterých jsme se dopustili v obraně, byly potrestány. Poločas 0:4. Ve druhém poločase jsme provedli hráčské změny. A již jsme do toho šli bez posil mužstva „A“. Ony jisté změny udělal i soupeř. A k našemu překvapení se hra Lokády ještě zlepšila. A najednou nás bylo na hřišti vidět. Naše aktivita také byla korunována česným gólem. Vyšehrad však kontroval a upravil konečný stav na 1:5 v náš neprospěch. Je potřeba říci, že Vyšehrad byl dobrý soupeř, který ukázal své kvality. Myslím si ale, že i my jsme ukázali, že něco umíme. Ano opět jsme prohráli, ale prohráli jsme čestně. Nezabalili jsme to, „nezabetonovali“, ale hráli až do konce se snahou skórovat. Je to prostě tak jak to je. Soupeř dokázal využít náš slabší článek a trestal. Pokud k tomu přidáme naše nevyužité příležitosti z úvodu zápasu, tak se nemůžeme divit. jen konstatovat - škoda. V dalším zápase nás na Braníku čeká lídr soutěže. Asi bude „načepýřený“ a nabuzený, už jen proto, že jsme jeho st. dorostu uzmuli body a v podstatě v sestavě, ve které hrajeme za mužstvo „B“. Čeká nás více jak náročný zápas. Na podzim jsme odešli na domácím hřišti poraženi 1:5. Doufám, že se nebudou opakovat Štěrboholy.
Štěrboholy vs. Loko Vltavín Praha (muži „B“) 13 : 0 (6:0) 20.032015, 19:00 hod., Štěrboholy První mistrák jarní části. Šel jsem na zápas s představou dobrého výsledku a dobré hry. To co jsem viděl, bylo neuvěřitelné. A slovo neuvěřitelné je slovo mírné. Domníval jsem se, že pokud bylo do mužstva zařazeno více mužů, tak dokáží hru zklidnit a bude to mít hlavu a patu. Ale byl jsem zklamán, především hrou stoperů. Ti dva se nedokázali trefit do míče. Pokud ho měli, tak ho přihráli soupeři. A takto nějak to probíhalo po celý zápas. Nevím, zda z toho měli legraci, ale skóre zápasu hovoří za vše. Probíhala 18´ minuta a stav byl 6:0. Vždy po hrubých a více než fatálních chybách obrany. OSTUDA !!! Snad aktivitu a snahu lze ohodnotit u Šulce, „Meliho“ a Nesvadby. Příležitosti Nesvadby byly velice nadějné. Hned v úvodu, jeho ránu v úvodu prvního poločase na bližší tyč, a doběhnutí s dvojí střelou vychytal soupeřův gólman. Jinak nic. V útočné fázi nešla v podstatě žádná přihrávka. A pokud ano, tak tu by nedoběhl ani „Bozov“. Není se co divit, že i ze strany spoluhráčů se směrem k obraně hrnuly výtky ve stylu „to si snad děláte „pr…“ A bylo to přesné hodnocení. Ono po takovémto úvodu již nepomohlo ani střídání. Bylo jasně vidět a znát, kdo chodí trénovat a věnuje se svoji kondici. Bez toho to prostě nejde. Z tohoto zápasu jsem byl dost znechucen.