Zde můžete vkládat Vaše postřehy ze zápasů.

4 thoughts on “Komentáře

1. Přeji pěkný den,

je to již drahná doba co jsem se k mužstvu “B” – našich šikovných mladíků ozval.
    Nějak jsem z těch stránek zmaten. Co, kde a jak napsat. Samozřejmě se chci k výkonům vyjadřovat, protože máme kluky šikovné, a na druhou stranu si vůbec nemyslete, že na hodnocení (nestranné) nečekají. Ano, chtějí vědět, jak je viděli lidé od lajny.
    Proto si dovolím dále (sezóna 2019-20120) uvádět komentáře k zápasům, tedy pokud budu účasten, či komentáře soupeřů. Ono je to daleko pohodlnější a luxusnější než překlikávat a hledat.
    Již se na mistráky moc těším. Věřím, že se kluci důkladně připraví a následně představí v co nejlepším světle.

Sestava: různorodá – příprava

Komentář: No co říci k zápasu přípravy před soustředěním. Nějak jsem se sešli po jednodenním odkladu zápasu. Pro nás nic moc, ale prostě je to tak v době přípravy a především letních prázdnin dětí, rodiny. Kluci mají práci, rodinu a nikdo jim za to nedá ani korunu. No sami – čemu nebo komu by jste dali přednost?
    Proto se podařilo trenérovi nějak mužstvo poskládat a šli jsme na to.
    „Sokol Troja“ – náš odvěký soupeř pro přípravu – ukázal potenciál. Přesto jsme nezačali zle. 4´- naše jasná šance, avšak náš střelec si nevěřil. 8´- přímý kop soupeře, hlavička a Adam byl krátký – 1:0. Ve 20´- Troja – velice rychlý protiútok – a „slzy“ v našich očích – 2:0. K nasr…. – to snad není možné, udržení míče vepředu, doplnění útoku – pro nás velice složitá situace. Co z toho vyplývá – obrana pod trvalým tlakem. No a proto 27´- chyba v rozehrávce – protiútok soupeře kdy Vladyka vykopával z brány, no naneštěstí k soupeři, no a co měl dělat?, a propadlý míč soupeř protlačil do brány – 3:0. Přesto je potřeba vyzvednout naši aktivitu v závěru zápasu. 43´- tah po levé straně – centr – střela – soupeřům brankář na místě. Ale dobrý !!!
    Moje hodnocení prvního poločasu – HRŮZA. Jako by se právě nyní sešli a šli hrát.
    Začátek druhého poločasu – Nesvadba jako by nestíhal soupeřova útočníka. Projevilo se to v 53´- prostě nestíhá, soupeř má čas centrovat do středu vápna – 4:0. Ve 12´ jsme se nějak osmělili – pohledná akce po pravé straně zakončená hlavičkou, škoda jen, že mimo. V 18´se nějakým způsobem předvedl Nesvadba – krásný pas na našeho útočníka, měl dostatek času ke zpracování a jít dále, ale uspěchal to a střela byla nepřesná. Přesto jsme předvedli akci, jak se asi má hrát v pohybu, s náběhem na jeden dotyk (tak jak se hraje „bago“). V 73´ – byla akce zahájena Nesvadbou na Staňka, ten vrátil, Nesvadba se ukázal v pohybu, dostal přihrávku na střed a z první dával do mezery na nabíhajícího hráče, který výsledek alespoň korigoval – 4:1. Asi takto to má v rychlosti, nabídkou hráčů vypadat. Vím, že to nejde vždy, ale pokud budeme pouze „postávat“ tak to asi nepůjde. V závěru se vytáhl opět Adam – 80´- v podstatě vytáhl další branku. Nedivím se, že po skončení šel více než naštvaný. Ale byla to příprava – a dobrá příprava. Hlavně pro některé naše hráče, kteří se s takovýmto fotbalem (muži) setkali poprvé. Na druhé straně, já se nedomnívám, že by to muselo vypadat špatně. Jde pouze o to, kdo a jak bude moci trénovat a hrát. Ale to je prostě amatérský fotbal. Soupeři je třeba pouze pogratulovat.

Zdraví
    Nowedding

3. KOMENTÁŘ SOUPEŘE”
    LOKO Vltavín : FC Nový Bor 0:2 (0:1) – příprava (soustředění)
    7. 8. 2019
    Novoborská letní příprava se po víkendu rozšířila ještě o jeden zápas. Nabídka přišla od rezervy třetiligového fotbalového klubu Loko Vltavín, která má soustředění ve sportovním zařízení v Českém Dubu. Trenér Broschinský tuto nabídku přijal a zápas se hrál v úterý 6.8. 2019 od 18 hodin. Novoborští měli omluvené hráče – Havel, Šimůnek, Vacek, Stromecký. Těsně před zápasem se nad hřištěm v Č.Dubu přehnala bouřka, ale pak již se hrál fotbal.
    Po pomalejším rozehrání v prvních minutách se oba soupeři rozehráli k dobrému výkonu. V 11. minutě Janů poslal vtipnou přihrávkou do útoku po levém křídle Krpatu, ten si poradil s bránícím hráčem a míč poslal přesně tam kde se správně pohyboval Zlatníček. Ten vyhrál souboj s obráncem soupeře a vstřelil vedoucí gól – 0:1. Na promočeném trávníku pokračoval zápas řadou dobrých fotbalových akcí, ale také tvrdými souboji. Vltavín jako domácí v 15. minutě vytvořil pořádný závar před brankou Ticháčka. Ten ale spolu s dalšími hráči v čele s Devátým a Broschinským L. čisté konto ubránili.
    V úvodu druhého poločasu se na straně FC Nový Bor střídalo. Nováka nahradil Holubec. Novoborští si začali připravovat další střelecké šance, ale ne a ne je proměnit. Fotbalovou bojovnost předvedl v 55. minutě Zlatníček, když obral soupeře o míč u vápna, pohotově jej převzal Kubeš a zkušeně jej poslal do šibenice překvapenému brankáři Vltavína – 0:2. Domácí hodně bojovali o korigování stavu skóre, ale naši hráči hru i výsledek udrželi na své straně. V závěru šel do hry ještě J. Broschinský mladší.

Zdraví
    Nowedding

4. Sportovní klub Libuš 838, o.s. vs. FK Loko Vltavín, z.s. 0:0
    1.kolo – so 10.08.2019, 10:15, Hřiště: LIBUŠ T. – Diváci:70

Střelci : „0“
    Sestava: 1Adam Roušal; 14Tomáš Bína ; 7Dominik Hajný 52′ ; 13Martin Klimeš 89′ ; 10Michal Kubr ; 6Tomáš Melichar 86′ ;11Arian Nadri 63′ ;16Vladimír Nesvadba; 21Jakub Opfolter 72′ ;22Samuel Pinďák ; 8Lukáš Staněk
    Střídání : 23Jiří Kuzník 63′ ;4Michal Lada 89′ ;15Ondřej Podhráský 86′ ;17Jan Zavřel 72′

Komentář : První zápas se soupeřem, se kterým se v podstatě v tomto čase, místě a soutěži pravidelně střetáváme. No, mohu říci – nic moc. Soupeř, který se v podstatě domnívá, že má na postup – ambice. Je to sice ambiciózní soupeř, ale dnešní zápas jsme měli jednoznačně vyhrát. Proč k tomu nedošlo? – Naše chyba a námi neproměněné „tutovky“. Tak jak říkal a hodnotil trenér – „Pokud nedáš branku – tak vyhrát nemůžeš“ a s tím stoprocentně souhlasím a každý ať si to rozebere. Rozhodně by Jirka Kuzmík mohl být za „Kinga“, ale SORRY. Ono by jich tam mohlo být více – Kubi, Opfi, Luky? No co člověk nadělá – je to tak jak to bylo, skončilo a je.
    Je to velká škoda, protože se domnívám, že naše mužstvo na tohoto soupeře mělo a i soupeř musí uznat, že má body, se kterým vzhledem k průběhu zápasu nepočítal. No, ubránili to a mohou být oproti nám spokojeni. Netvrdím, že by naše hra byla špatná – prostě byla neproduktivní. „Tutovky“ musíme dávat. Je to potřeba nejen pro hráče, ale především pro mužstvo. ŠKODA bodů.
    Proto nevyhodnocuji minutáž, protože by to byla pouze kritika našich zahozených příležitostí a to je zcela zbytečné. Naši hráči velmi dobře vědí, kde chyba byla a proč to v náš prospěch neskončilo. No věřme, že v dalším zápase dne 17.08.2019 v 14 00 hod. s Aritmou na domácím hřišti se předvedeme jako produktivní mužstvo. A jsem přesvědčen, že na to máme. Chce to pouze klid a víru. A tu v toto mužstvo prostě mám.